NUOTTI-valmentajien yhteystiedot löytyvät täältä

Kaksi nuorta naista keskustelevat keskenään.

Hei nuori, mennään sun nuotin mukaan

Kelan NUOTTI-valmennus on tarkoitettu 16–29-vuotiaille nuorille, jotka ovat ilman koulutus- tai työpaikkaa. Kelan esite NUOTTI-valmennuksesta löytyy täältä.

Tässä ovat Vamoksen NUOTTI-valmentajien yhteystiedot eri kaupungeissa:

KUOPIO 

Simo Vuorinne
simo.vuorinne@hdl.fi
p. 050 405 8061

Kirsti Kinnunen
kirsti.kinnunen@hdl.fi
p. 050 501 0472

 

OULU 

Heini Raasakka
heini.raasakka@hdl.fi
p. 050 331 7448

 

LAHTI

Susanna Söderholm
susanna.soderholm@hdl.fi 
050 466 1822

Niina Rantanen
niina.rantanen@hdl.fi
p. 050 350 29 33

 

PÄÄKAUPUNKISEUTU 

Nina Hammarberg
nina.hammarberg@hdl.fi
p. 0504 4741

Emmi Hynninen
emmi.hynninen@hdl.fi
p. 050 409 0983

 

ROVANIEMI 

Tuovi Honkela
tuovi.honkela@hdl.fi
p. 050 355 0937

 

TURKU 

Teemu Mäkinen
teemu.makinen@hdl.fi
p. 050 438 5504

 

Lue seuraavaksi: uusimmat artikkelit