Vamos Espoo

Heidi Turunen
050 344 1345
heidi.turunen@hdl.fi

Emmi Mäki
050 599 9504
emmi.maki@hdl.fi

Ritvaleena Hassinen
050 578 1240
ritvaleena.hassinen@hdl.fi

Liban Ismail
050 372 2570
liban.ismail@hdl.fi 

 

Nora Thesleff
050 409 3854
nora.thesleff@hdl.fi

Anna Lahdensuo
050 409 2827
anna.lahdensuo@hdl.fi

Yksikönjohtaja

Minna Latonen
050 592 9017
minna.latonen@hdl.fi

Nuotti-valmennus

Emmi Hynninen
050 409 0983
emmi.hynninen@hdl.fi

Nina Hammerberg

050 477 4741

nina.hammerberg@hdl.fi 

Vamos Helsinki

Etsivä nuorisotyö

Ira Oinonen
050 441 7182
ira.oinonen@hdl.fi

Aurora Tikka
050 354 5885
aurora.tikka@hdl.fi

Tapio Koivu
050 571 1698
tapio.koivu@hdl.fi

Marika Puurtinen
Esimies
050 313 4421
marika.puurtinen@hdl.fi

Taloustaitohanke

Eeva Piha
050 569 0729
eeva.piha@hdl.fi

Kuntouttava ryhmätoiminta

Mervi Haavanlammi
050 340 0755
mervi.haavanlammi@hdl.fi

Juha Pääkkö
050 434 2006
juha.paakko@hdl.fi

Petri Härmä
Esimies
050 428 2031
petri.harma@hdl.fi

 

Vamos Rytmi – yksilö- ja ryhmävalmennus

Mari Mattila
050 346 8096
mari.mattila@hdl.fi

Annu Lindqvist
050 431 4060
annu.lindqvist@hdl.fi

Petri Härmä
Esimies
050 428 2031
petri.harma@hdl.fi

Vamos Startti – yksilö- ja ryhmävalmennus

Annukka Koivula
050 3737 465
annukka.koivula@hdl.fi

Mari Sandell
050 343 0456
mari.sandell@hdl.fi

Petri Härmä
Esimies
050 428 2031
petri.harma@hdl.fi

Helsingin sosiaali- ja terveysvirasto

Tarja Pikkuhookana
Psykiatrinen sairaanhoitaja
040 354 2557
tarja.pikkuhookana@hel.fi

Peruskoulustartti

Lauri Häggman
Opettaja, päiväryhmä
050 310 3412
lauri haggman@sdo.fi

Elina Arnkil
Opettaja, iltaryhmä
050 578 1212
elina.arnkil@sdo.fi

Hannu Räty
050 442 0640
hannu.raty@hdl.fi

Mari Sandell
050 343 0456
mari.sandell@hdl.fi

Petri Härmä
Esimies
050 428 2031
petri.harma@hdl.fi

Vamos Urapalvelut

Katriina Räisänen
Koordinaattori
050 381 9614
katriina.raisanen@hdl.fi

Tomi Pohjalainen
050 578 1308
tomi.pohjalainen@hdl.fi

Tiia Herala
050 439 0512
tiia.herala@hdl.fi

Nuotti-valmennus

Iiris Savela
050 443 0094
iiris.savela@hdl.fi

Jonna Murtomäki
050 569 2507
jonna.murtomaki@hdl.fi

Juha Pääkkö
050 434 2006
juha.paakko@hdl.fi

Marika Puurtinen
Esimies
050 313 4421
marika.puurtinen@hdl.fi

Osallisuuden polku maahanmuuttajanuorille

Katri Angeria
Projektipäällikkö
050 569 2553
katri.angeria@hdl.fi

Romanihankkeet

Valtteri Aaltonen
050 326 4250
valtteri.aaltonen@hdl.fi

Harjoittelut, opinnäytetyöt ja gradut

Helsingin harjoittelupaikat keväälle 2019 on täytetty.

Tapio Koivu
050 571 1698
tapio.koivu@hdl.fi

Juha Pääkkö
050 434 2006
juha.paakko@hdl.fi

Päällikkö, Vamos Helsinki

Jenni Oliveira
050 412 1400
jenni.oliveira@hdl.fi

Vamos Kuopio

Leena Mannonen
Yksikön lähiesimies, opiskelijaharjoittelut
050 438 7850
leena.mannonen@hdl.fi

Yksilövalmennus sosiaalisen kuntoutuksen palvelusetelillä

Jarno Puustinen
050 464 4419
jarno.puustinen@hdl.fi

Henni Ruhanen
050 520 6491
henni.ruhanen@hdl.fi

Oppilaitos-Vamos

Liisa Pääkkönen, projektipäällikkö
050 4640 606
liisa.paakkonen@hdl.fi

Enni Ruuskanen
050 464 0554
enni.ruuskanen@hdl.fi

Ohjaus- ja neuvontapalvelu

050 505 7620, avoinna ma-to klo 10-15

Leena Mannonen
Projektipäällikkö
050 438 7850
leena.mannonen@hdl.fi

Lauri Sutinen
050 3130 815
lauri.sutinen@hdl.fi

Kirsti Kinnunen
050 501 0472
kirsti.kinnunen@hdl.fi

Liisa Pääkkönen
050 4640 606
liisa.paakkonen@hdl.fi

Soile Hynynen
050 527 5166
soile.hynynen@hdl.fi

Jarno Puustinen
050 464 4419
jarno.puustinen@hdl.fi

Vamos-Flow

Gürhan Bayramoğlu, projektipäällikkö (turkki, englanti, suomi)
050 348 4958
gurhan.bayramoglu@hdl.fi

Jussi Sutinen (englanti, ruotsi, suomi)
050 501 7207

Petra Muraus (slovenia, englanti, espanja, venäjä, suomi)

Vamos Lahti

Mia Salin
Yksikön esimies, opiskelijaharjoittelut
050 462 2346
mia.salin@hdl.fi

Vamos Lab Lahti

Annika Lindeberg
Valmentaja
050 307 5712
annika.lindeberg@hdl.fi

Petri Moilanen
Valmentaja
050 359 2175
petri.moilanen@hdl.fi

Petri Niinisalo
Valmentaja
050 358 9686
petri.niinisalo@hdl.fi

Yksikönjohtaja

Minna Latonen
050 592 9017
minna.latonen@hdl.fi

Vamos Oulu

Timo Makkonen
Lähiesimies, opiskelijaharjoittelut
050 339 9957
timo.makkonen@hdl.fi

 

Krista Alanenpää
Valmentaja
050 338 0101
krista.alanenpaa@hdl.fi

Yksikönjohtaja

Mia Oksa
050 463 4926
mia.oksa@hdl.fi

Vamos Turku

Auli Hirvensalo
050 309 9248
auli.hirvensalo@hdl.fi

Kristiina Kuusisto
050 408 5954
kristiina.kuusisto@hdl.fi

Nina Väyrynen
050 512 5999
nina.vayrynen@hdl.fi

Yksikönjohtaja

Mia Oksa
050 463 4926
mia.oksa@hdl.fi

Vamos Rovaniemi

Yhdessä Osallisuuteen hanke nuorille

Minna Kestilä-Suopajärvi
Lähiesimies
Projektipäällikkö
050 502 2321
minna.kestila-suopajarvi@hdl.fi

Marja-Leena Mourujärvi
Valmentaja
050 502 1144
marja-leena.mourujarvi@hdl.fi

Saila Lampela
Valmentaja
044 782 8162
saila.lampela@nuortenystavat.fi

Armi Lehto
Valmentaja
044 736 1235
armi.lehto@nuortenystavat.fi

Mirka Kaukonen
Valmentaja
040 663 7748
mirka.kaukonen@rovaniemi.fi 

Outi Sassali
Valmentaja
040 4862739
outi.sassali@rovaniemi.fi

Yksikönjohtaja

Mia Oksa
050 463 4926
mia.oksa@hdl.fi

Vamos Vantaa

Maarit Lankinen-Kivimäki
Projektipäällikkö
050 411 8472
maarit.lankinen-kivimaki@hdl.fi

Eteenpäin-hanke (koululaiset ja vanhemmat)

Idiris Hassan Farah
050 471 1812
idiris.farah@hdl.fi

Shirwa Abdirahman Gurhan
050 471 2218
shirwa.gurhan@hdl.fi

Movat-hanke (työnhakijat)

Mustafe Hirsi
050 471 2036
mustafe.hirsi@hdl.fi

Noora Viitala
050 468 0162
noora.viitala@hdl.fi

Yksikönjohtaja

Minna Latonen
050 592 9017
minna.latonen@hdl.fi

Vamos Hallinto

Terhi Laine
Palvelualuejohtaja
0400 237 775
terhi.laine@hdl.fi

 

 

Vesa Sarmia
Kehittämispäällikkö
050 413 0718
vesa.sarmia@hdl.fi

Katri Angeria
Asiakkuuspäällikkö
050 569 2553
katri.angeria@hdl.fi

Tutustumiskäynnit Vamokseen

Espoo

Minna Latonen
Yksikön esimies
050 592 9017
minna.latonen@hdl.fi

Helsinki

Nuori, ota yhteyttä ja sovi tutustuminen yhteydenottolomakkeen kautta.

Helsingin Vamoksen tulevat toiminnan esittelyt ammattilaisille ja opiskelijoille:

  • Vamos Helsinki muuttaa uusiin tiloihin kesällä 2019 (osoite Kuortaneenkatu 1). Järjestämme alkusyksystä avoimet ovet, tapahtuman ajankohta ilmoitetaan myöhemmin.
  • Keskiviikko 25.9. klo 15–16
  • Keskiviikko 30.10. klo 15–16
  • Keskiviikko 27.11. klo 15–16
  • Keskiviikko 18.12. klo 15–16

Ilmoittaudu mukaan esittelyyn sähköpostitse: eeva.piha@hdl.fi.

 

Kuopio

Kuopion Vamoksen toiminnan esittely nuorille, ammattilaisille ja opiskelijoille. Tilaisuudessa saat tietoa Vamoksen ajankohtaisesta toiminnasta. Infon jälkeen sinulla on mahdollisuus keskusteluun valmentajan kanssa. Lisätietoa ohjaus- ja neuvontapalvelun numerosta 050 505 7620.

Seuraavat toiminnan esittelyt:

  • Keskiviikko 15.5  klo 14
  • Keskiviikko 29.5  klo 14
  • Keskiviikko 12.6 klo 14 (viimeinen Info kesällä, infot jatkuu elokuussa)

Lahti

Nuori, ota yhteyttä ja sovi tutustuminen yhteydenottolomakkeen kautta.

Lahden Vamoksen tulevat toiminnan esittelyt ammattilaisille ja opiskelijoille:

  • Maanantai 5.8. klo 14-15
  • Maanantai 2.9. klo 14-15
  • Maanantai 7.10. klo 14-15
  • Maanantai 4.11. klo 14-15
  • Maanantai 2.12. klo 14-15

Ilmoittaudu mukaan yhteydenottolomakkeen kautta viimeistään esittelyä edeltävänä perjantaina tai ottamalla suoraan yhteyttä Vamos Lab Lahden valmentajiin.

Mia Salin
Yksikön esimies
050 462 2346
mia.salin@hdl.fi

Oulu

Timo Makkonen
Yksikön esimies
050 339 9957
timo.makkonen@hdl.fi

Rovaniemi

Minna Kestilä-Suopajärvi
Yksikön esimies
050 502 2321
minna.kestila-suopajarvi@hdl.fi

Turku

Turun Vamoksen tulevat toiminnan esittelyt ammattilaisille ja opiskelijoille:

  • Keskiviikko 12.6. klo 9–10

Ilmoittaudu mukaan esittelyyn sähköpostitse nina.vayrynen@hdl.fi tai auli.hirvensalo@hdl.fi viimeistään esittelyä edeltävänä perjantaina.

Vantaa

Maarit Lankinen-Kivimäki
Projektipäällikkö
050 411 8472
maarit.lankinen-kivimaki@hdl.fi