Loikkaa tästä Vamos-kaupunkien ihmisiin:

Espoo Helsinki Kuopio Lahti Oulu Turku  Rovaniemi Hallinto

Vamos Espoo

Atte Rimppi
050 372 2570
atte.rimppi@hdl.fi

Eveliina Rantanen
050 599 9504
eveliina.rantanen@hdl.fi

Ritvaleena Hassinen
050 578 1240
ritvaleena.hassinen@hdl.fi

Kanerva Toivonen
050 443 0710
kanerva.toivonen@hdl.fi

Heidi Turunen
050 344 1345
heidi.turunen@hdl.fi

Nora Thesleff
050 409 3854
nora.thesleff@hdl.fi

Minna Latonen
Yksikön esimies, oppilaitosyhteyshenkilö
050 592 9017
minna.latonen@hdl.fi

Vamos Mindset – kotiin jalkautuva yksilövalmennus

Emmi Hynninen
050 409 0983
emmi.hynninen@hdl.fi

Nea Kangas
050 409 0884
nea.kangas@hdl.fi

Anna Lahdensuo
050 409 2827
anna.lahdensuo@hdl.fi

Pauliina Muinonen
050 408 2812
pauliina.muinonen@hdl.fi

Nuotti-valmennus

Jonna Murtomäki
050 569 2507
jonna.murtomaki@hdl.fi

Ritvaleena Hassinen
050 578 1240
ritvaleena.hassinen@hdl.fi

Vamos Helsinki

Etsivä nuorisotyö

Marika Puurtinen
Esimies
puh. 050 313 4421
marika.puurtinen@hdl.fi

Ira Oinonen
050 441 7182
ira.oinonen@hdl.fi

Katja Ollilainen
050 578 1261
katja.ollilainen@hdl.fi

Aurora Haarni
050 354 5885
aurora.haarni@hdl.fi

Emma Lappeteläinen
050 442 4201
emma.lappetelainen@hdl.fi

Tapio Koivu
050 571 1698
tapio.koivu@hdl.fi

Taloustaitohanke

Eeva Piha
050 569 0729
eeva.piha@hdl.fi

Kuntouttava ryhmätoiminta

Petri Härmä
Esimies
050 428 2031
petri.harma@hdl.fi

Hannu Räty
050 442 0640
hannu.raty@hdl.fi

Nuotti-valmennus

Jonna Murtomäki
050 569 2507
jonna.murtomaki@hdl.fi

Eeva Piha
050 569 0729
eeva.piha@hdl.fi

 

 

 

 

Vamos Mindset – kotiin jalkautuva yksilövalmennus

Marika Puurtinen
Esimies
puh. 050 313 4421
marika.puurtinen@hdl.fi

Nina Hammarberg
050 441 8087
nina.hammarberg@hdl.fi

Irina Kauria
050 433 3016
irina.kauria@hdl.fi

Annu Lindqvist
050 431 4060
annu.lindqvist@hdl.fi

Iiris Savela
050 443 0094
iiris.savela@hdl.fi

Vamos Rytmi – yksilö- ja ryhmävalmennus

Petri Härmä
Esimies
050 428 2031
petri.harma@hdl.fi

Juha Pääkkö
050 434 2006
juha.paakko@hdl.fi

Mari Mattila
050 346 8096
mari.mattila@hdl.fi

Tiia Herala
050 439 0512
tiia.herala@hdl.fi

Vamos Startti – yksilö- ja ryhmävalmennus

Petri Härmä
Esimies
050 428 2031
petri.harma@hdl.fi

Annukka Koivula
050 3737 465
annukka.koivula@hdl.fi

Mari Sandell
050 343 0456
mari.sandell@hdl.fi

 

Peruskoulustartti

Petri Härmä
Esimies
050 428 2031
petri.harma@hdl.fi

Nana Smulovitz
050 310 3412
nana.smulovitz@hdl.fi

Vamos urapalvelut

Heidi Harju
Esimies
050 595 1258
heidi.harju@hdl.fi

Katriina Räisänen
050 381 9614
katriina.raisanen@hdl.fi

Tomi Pohjalainen
050 578 1308
tomi.pohjalainen@hdl.fi

Maarit Lankinen-Kivimäki
050 411 8472
maarit.lankinen-kivimaki@hdl.fi

Hanne Karttunen
050 520 8135
hanne.karttunen@hdl.fi

Helsingin sosiaali- ja terveysvirasto

Tarja Pikkuhookana
Psykiatrinen sairaanhoitaja
040 354 2557
tarja.pikkuhookana@hel.fi

Hankkeet maahanmuuttaja- ja turvapaikanhakijanuorille sekä romaneille

 

Turvapaikanhakijanuorten Vamos

Ali Meriluoto
050 325 8499
ali.meriluoto@hdl.fi

Osallisuuden polku maahanmuuttajanuorille

Hamda Muhumud
050 502 1155
hamda.muhumud@hdl.fi

Viivi Lähde
050 354 6662

Romani-hankkeet

 

Valtteri Aaltonen
050 326 4250
valtteri.aaltonen@hdl.fi

Viivi Lähde
050 354 6662
viivi.lahde@hdl.fi

Harjoittelut, opinnäytetyöt ja gradut

Tapio Koivu
050 571 1698
tapio.koivu@hdl.fi

 

 

Vamos Kuopio

Marjo Hodju
Yksikön esimies, opiskelijaharjoittelut
050 463 2098
marjo.hodju@hdl.fi

Yksilö- ja ryhmävalmennus

Soile Hynynen
050 527 5166
soile.hynynen@hdl.fi

Niina Liimatainen
050 325 8985
niina.liimatainen@hdl.fi

Enni Ruuskanen
050 464 0554
enni.ruuskanen@hdl.fi

Jarno Puustinen
050 464 4419
jarno.puustinen@hdl.fi

Vamos Mindset – kotiin jalkautuva yksilövalmennus

Elina Niinimaa
050 501 7207
elina.niinimaa@hdl.fi

Henni Ruhanen
050 520 6491
henni.ruhanen@hdl.fi

 

 

Ohjaus- ja neuvontapalvelu

050 505 7620, avoinna ma-to klo 10-15

Leena Mannonen
projektipäällikkö
050 438 7850
leena.mannonen@hdl.fi

Lauri Sutinen
050 3130 815
lauri.sutinen@hdl.fi

Kirsti Kinnunen
050 501 0472
kirsti.kinnunen@hdl.fi

Liisa Pääkkönen
050 4640 606
liisa.paakkonen@hdl.fi

Simo Vuorinne
050 467 6068
simo.vuorinne@hdl.fi

Osallisuuden polku maahanmuuttajanuorille

Miia Maaninen
050 322 6970
miia.maaninen@hdl.fi

Gürhan Bayramoğlu
050 348 4958
gurhan.bayramoglu@hdl.fi

Vamos Lahti

Mia Salin
Yksikön esimies, opiskelijaharjoittelut
050 462 2346
mia.salin@hdl.fi

Vamos Mindset – kotiin jalkautuva yksilövalmennus

Mirka Özbas
Valmentaja
050 307 5712
mirka.ozbas@hdl.fi

Minna Schroderus
Valmentaja
050 349 9207
minna.schroderus@hdl.fi

Hanna Kivinen-Inkinen
Valmentaja
050 302 7979
hanna.kivinen-inkine@hdl.fi

Nina Sallinen
Valmentaja
050 330 3417
nina-riikka.sallinen@hdl.fi

Vamos Ura

Marika Roth
Valmentaja
050 358 9845
marika.roth@hdl.fi

Petri Moilanen
Valmentaja
050 359 2175
petri.moilanen@hdl.fi

Petri Niinisalo
Valmentaja
050 358 9686
petri.niinisalo@hdl.fi

 

Vamos Oulu

Timo Makkonen
Yksikön esimies, opiskelijaharjoittelut
050 339 9957
timo.makkonen@hdl.fi

Manu Linnala
Valmentaja
050 312 5769
manu.linnala@odl.fi

 

Lotta Pöytäkangas
Valmentaja
050 312 5730
lotta.poytakangas@odl.fi

Krista Alanenpää
Valmentaja
050 338 0101
krista.alanenpaa@hdl.fi

Vamos Turku

Mia Oksa
Yksikön esimies
050 463 4926
mia.oksa@hdl.fi

Johanna Anttonen
050 341 0260
johanna.anttonen@hdl.fi

Auli Hirvensalo
050 309 9248
auli.hirvensalo@hdl.fi

Karoliina Kallio
050 408 9278
karoliina.kallio@hdl.fi

Kristiina Lindstedt
050 408 5954
kristiina.lindstedt@hdl.fi

Riku Mattila
050 320 0571
riku.mattila@hdl.fi

 

Teemu Mäkinen
050 438 5504
teemu.makinen@hdl.fi

Paavo Laasi
050 452 8408
paavo.laasi@hdl.fi

Nina Väyrynen
050 512 5999
nina.vayrynen@hdl.fi

Osallisuuden polku maahanmuuttajanuorille

Zahra Abucar
050 570 8219
zahra.abucar@hdl.fi

Hannu Laine
050 455 7852
hannu.laine@hdl.fi

Vamos Rovaniemi

Minna Kestilä-Suopajärvi
Yksikön esimies
050 502 2321
minna.kestila-suopajarvi@hdl.fi

Marja-Leena Mourujärvi
050 502 1144
marja-leena.mourujarvi@hdl.fi

 

Jonna Leppiaho
040 486 2739
jonna.leppiaho@rovaniemi.fi

Mari Vuolli
040 6637748
mari.vuolli@rovaniemi.fi

Vamos Hallinto

 

 

 

Vesa Sarmia
Kehittämispäällikkö
050 413 0718
vesa.sarmia@hdl.fi

Katri Angeria
Asiakkuuspäällikkö
050 569 2553
katri.angeria@hdl.fi