Yhteystiedot

Vamos Helsinki

Kuortaneenkatu 1, 6. krs, 00510 Helsinki

Yksilövalmennus

Etsivä nuorisotyö

Aurora Tikka
050 354 5885
aurora.tikka@hdl.fi

Tapio Koivu
050 571 1698
tapio.koivu@hdl.fi

Juha Pääkkö
050 434 2006
juha.paakko@hdl.fi

NUOTTI-valmennus

Emmi Hynninen
050 409 0983
emmi.hynninen@hdl.fi

Tiina Eklund
050 439 0512
tiina.eklund@hdl.fi

Nina Hammarberg
050 477 4741
nina.hammarberg@hdl.fi

Uravalmennus

Vamos Urapalvelut

Maarit Lankinen-Kivimäki
projektipäällikkö
050 411 8472
maarit.lankinen-kivimaki@hdl.fi

Eveliina Taimela
050 473 7789
eveliina.taimela@hdl.fi 

Elena Tulyakova
elena.tulyakova@hdl.fi
050 473 4772

Nuoret työelämään

Petri Niinisalo
050 595 1258
petri.niinisalo@hdl.fi

Ryhmä-valmennukset

Vamos Taimi

Mari Mattila
050 346 8096
mari.mattila@hdl.fi

Maru Hietala
050 354 6662
maru.hietala@hdl.fi

Vamos Rytmi

Maru Hietala
050 354 6662
maru.hietala@hdl.fi

Annu Lindqvist
050 431 4060
annu.lindqvist@hdl.fi

Vamos Startti

Annukka Koivula
050 3737 465
annukka.koivula@hdl.fi

Hannu Räty
050 442 0640
hannu.raty@hdl.fi

 

 

Peruskoulustartti

Peruskoulustarttiin ei oteta enää uusia opiskelijoita.

Tuija Pihkanen
Opettaja, aamuryhmä
050 310 3412
tuija.pihkanen@sdo.fi

Elina Arnkil
Opettaja, iltapäiväryhmä
050 575 9073
elina.arnkil@sdo.fi

Valmentajat:

Hannu Räty
050 442 0640
hannu.raty@hdl.fi

Hanna Salovuori
050 3594 938
hanna.salovuori@hdl.fi 

Todistusasiat:
opintotoimisto@sdo.fi

 

Palvelualue-johtaja

Jenni Oliveira
050 412 1400
jenni.oliveira@hdl.fi

 

Palveluyksikön johtaja

Marika Puurtinen
050 313 4421
marika.puurtinen@hdl.fi

Ryhmä-valmennukset

Mari Sandell
projekipäällikkö
050 343 0456
mari.sandell@hdl.fi

Helsingin sosiaali- ja terveysvirasto

Tarja Pikkuhookana
Psyk. sairaanhoitaja
040 354 2557
tarja.pikkuhookana@hel.fi

Amigo-mentorointi

Malla Tirkkonen (8.7. asti)
Projektipäällikkö
050 378 0892
malla.tirkkonen@hdl.fi

Sophia Bagans (projektipäällikkö 9.7. alkaen)
050 436 7710
sophia.bagans@hdl.fi

Anni Lehto (15.8. alkaen)
Yhteisötyöntekijä

UNIT-hanke

Oussama Yousfi
Projektipäällikkö
050 325 7202
oussama.yousfi@hdl.fi

Sebastian Holm
050 475 8963
sebastian.holm@hdl.fi

Viivi Moore
050 590 9308
viivi.moore@hdl.fi

Perheen mukana -palvelu

Petri Härmä
050 502 2456
petri.harma@hdl.fi

Taloustaitohanke

Eeva Piha
050 569 0729
eeva.piha@hdl.fi

Harjoittelut ja opinnäytetyöt

Lisätietoa harjoitteluhausta
tämän linkin takaa.

Tapio Koivu
050 571 1698
tapio.koivu@hdl.fi

Suzanne Maysonet
050 436 7943
suzanne.maysonet@hdl.fi