Yhteystiedot

Vamos Helsinki

Kuortaneenkatu 1, 6. krs, 00510 Helsinki

Yksilövalmennus

Etsivä nuorisotyö

Aurora Tikka
050 354 5885
aurora.tikka@hdl.fi

Tapio Koivu
050 571 1698
tapio.koivu@hdl.fi

Juha Pääkkö
050 434 2006
juha.paakko@hdl.fi

NUOTTI-valmennus

Emmi Hynninen
050 409 0983
emmi.hynninen@hdl.fi

Tiina Eklund
050 439 0512
tiina.eklund@hdl.fi

Uravalmennus

Vamos Urapalvelut

Maarit Lankinen-Kivimäki
projektipäällikkö
050 411 8472
maarit.lankinen-kivimaki@hdl.fi

Eveliina Taimela
050 473 7789
eveliina.taimela@hdl.fi 

Elena Tulyakova
elena.tulyakova@hdl.fi
050 473 4772

Nuoret työelämään

Nora Thesleff
050 409 3854
nora.thesleff@hdl.fi

Ryhmä-valmennukset

Vamos Taimi

Mari Mattila
050 346 8096
mari.mattila@hdl.fi

Maru Hietala
050 354 6662
maru.hietala@hdl.fi

Vamos Rytmi

Maru Hietala
050 354 6662
maru.hietala@hdl.fi

Annu Lindqvist
050 431 4060
annu.lindqvist@hdl.fi

Vamos Startti

Annukka Koivula
050 3737 465
annukka.koivula@hdl.fi

Hannu Räty
050 442 0640
hannu.raty@hdl.fi

 

 

Tutkinto-koulutukseen valmistava koulutus (TUVA)

Suomen Diakoniaopisto -yhteistyö

Miia Nnaemeka
Päätoiminen tuntiopettaja
050 382 0130
miia.nnaemeka@sdo.fi

Hanna Salovuori
Valmentaja
050 359 4938
hanna.salovuori@hdl.fi 

Vamos peruskoulu oppivelvollisille

Helsingin aikuislukio -yhteistyö

Liisa Vilppola
Erityisopettaja
040 647 4370

Mari Sandell
Valmentaja
050 343 0456
mari.sandell@hdl.fi

Aikuisten perusopetus

Suomen Diakoniaopisto

Tuija Pihkanen
Opettaja
050 310 3412
tuija.pihkanen@sdo.fi

 

 

Palvelualue-johtaja

Jenni Oliveira
050 412 1400
jenni.oliveira@hdl.fi

 

Palveluyksikön johtaja

Marika Puurtinen
050 313 4421
marika.puurtinen@hdl.fi

Palveluyksikön johtaja

Karoliina Sipilä
050 578 1308
karoliina.sipila@hdl.fi

Helsingin sosiaali- ja terveysvirasto

Tarja Pikkuhookana
Psyk. sairaanhoitaja
040 354 2557
tarja.pikkuhookana@hel.fi

Amigo-mentorointi

Sophia Bagans
Projektipäällikkö
050 436 7710
sophia.bagans@hdl.fi

Anni Lehto
Yhteisötyöntekijä
050 477 4111
anni.lehto@hdl.fi

UNIT-hanke

Oussama Yousfi
Projektipäällikkö
050 325 7202
oussama.yousfi@hdl.fi

Sebastian Holm
050 475 8963
sebastian.holm@hdl.fi

Viivi Moore
050 590 9308
viivi.moore@hdl.fi

Perheen mukana -palvelu

Petri Härmä
050 502 2456
petri.harma@hdl.fi

Taloustaitohanke

Eeva Piha
050 569 0729
eeva.piha@hdl.fi

Harjoittelut ja opinnäytetyöt

Lisätietoa harjoitteluhausta
tämän linkin takaa.

Tapio Koivu
050 571 1698
tapio.koivu@hdl.fi